Skip to content

SEGMENTOVÉ BRÁNY

Najpohodlnejšie riešenie pre Vašu garáž.

SEGMENTOVÁ BRÁNA


Pre svoje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti je vhodná do vykurovaných priestorov. Pozostáva zo zvislých vodiacich líšt a horizontálnych stropných líšt, a krídla vyrobeného z oceľových panelov. Konštrukcia brány je vyrobená z pozinkovaných prvkov. Je utesnená po celom obvode, čím eliminuje tepelné mosty. K dispozícii vo verzii automatickej alebo ručnej.

SEGMENTOVÉ BRÁNY
SEGMENTOVÉ BRÁNY

KRÍDLO BRÁNY


Panely o hrúbke 40 a 60 mm sú vyrobené z pozinkovaného oceľového plechu a vyplnené bezfreónovou polyuretánovou penou. Štruktúra povrchu môže byť: hladký povrch, imitácia dreva, štukový povrch, povrch s mikroprelismi v tvare V. Panely potiahnuté polyesterovou farbou alebo fóliou, zaistené kovaním z pozinkovaného oceľového plechu. Na dolnom paneli je namontované tesnenie priliehajúce k podlahe. Utesnenie medzi horným panelom a prekladom zaisťuje tesnenie montované k hornému panelu alebo pripevňované k prekladu. Panely majú tvarované bezpečnostné prvky znemožňujúce pricviknutie prstov a tesnenie na mieste styku dvoch panelov.

ŠTRUKTÚRA PANELOV

HLADKÝ POVRCH
HLADKÝ POVRCH
IMITÁCIA DREVA
IMITÁCIA DREVA
ŠTUKOVÝ POVRCH
ŠTUKOVÝ POVRCH

ŠETRÍ VÁŠ PRIESTOR


Segmentové brány šetria Váš priestor. Auto môžete zaparkovať priamo pred garážou, otvoriť ju a pohodlne vojsť dovnútra. Segmentová brána sa otvára vertikálne a nezaberá žiadny priestor z príjazdovej cesty, čo je veľmi dôležité, hlavne v prípade, že vjazd do garáže je z rušnej cesty.

POHODLNÉ RIEŠENIE


Segmentové brány sú obľúbeným a pohodlným riešením pre Vašu garáž. Vojdite do svojej garáže pohodlne a nestrácajte svoj čas zbytočným vystupovaním z auta a otvárania dverí garáže, ale jediným kliknutím pohodlne zaparkujte vo svojej garáži, čo oceníte aj v prípade nepriaznivého počasia.

FAREBNÉ PREVEDENIA PODĽA VAŠICH PREDSTÁV

ŠTANDARDNÉ FARBY

 

Všetky segmentové garážové brány môžu byť na žiadosť zákazníka vyrobené v ľubovoľnej farbe zo vzorkovníka RAL. 

MOŽNOSTI PRISPÔSOBENÉ VAŠÍM POTREBÁM

Systém pružín dimenzovaný na minimálne 15 tisíc cyklov otvárania.
V závislosti na výške prekladu sú k dispozícii rôzne typy pružín a vodiacich líšt:

SEGMENTOVÉ BRÁNY

Torzná pružina umiestnená na preklade.

SEGMENTOVÉ BRÁNY

Torzná pružina umiestnená na konci
kovania.

MONTÁŽNE POŽIADAVKY

Stavebný otvor

Vo – výška stavebného otvoru (objednávací rozmer)
So – šírka stavebného otvoru (objednávací rozmer)
N – nadpražie; N min. pri štandardnom kovaní: 200 [mm]; N min. pri zníženom kovaní: 80 mm (ručné otváranie); N min. pri zníženom kovaní: 120 mm (automatické otváranie)
Bo – bočné ostenie; Bo min.: 100 mm
H – hĺbka garáže; H min.: s pohonom H min. = Vo + 1250 mm; ručná H min. = Vo

PANELOVÉ DVERE

Ku každej segmentovej bráne je možné vyrobiť hliníkové dvere s identickým vzorom, farbou a výplňou. Rám krídla a zárubne je vyrobený z hliníkových trojkomorových profilov s prerušeným tepelným mostom alebo bez prerušeného tepelného mostu. Gumové tesnenie po celom obvode. Štandardne sú dvere vybavené zámkom s vložkou a tromi kľúčmi.